Jesteśmy oficjalnym partnerem „Students4BestEvidence”!

„Students4BestEvidence” (S4BE) to platforma internetowa tworzona zarówno dla studentów, jak i przez studentów, których obszarem zainteresowań jest opieka zdrowotna oparta na dowodach naukowych (evidence-based healthcare). Platforma, wspierana przez Cochrane i Cochrane UK, służy studentom wszystkich dyscyplin i zawiera wiele cennych treści, przygotowywanych przez nich samych.

Treści w formie bloga podzielone są na trzy główne kategorie, tj. poradniki, dyskusje na temat najnowszych publikacji z obszaru zdrowia i nieformalne przeglądy różnych zasobów edukacyjnych. Nie trzeba mieć doświadczenia w blogowaniu, aby móc dołączyć do studentów zaangażowanych w rozwój strony S4BE. Na stronie można znaleźć wskazówki i porady jak pisać i jakie tematy są pożądane. Stali i zaangażowani blogerzy mogą nawet liczyć na certyfikat podpisany przez dyrektora Cochrane UK.
Z początkiem stycznia 2021 roku do partnerów „Students 4 Best Evidence” dołączyła nasza platforma upowszechniania EBP w fizjoterapii – PRO-EBP. Jesteśmy pierwszą organizacją z Polski, która została przyjęta do grona międzynarodowych instytucji partnerskich! „To naprawdę wspaniała wiadomość i duży krok naprzód w upowszechnianiu nauki opartej na dowodach naukowych, szczególnie pośród studentów. Cieszę się, że Emma Carter, specjalistka S4BE, z entuzjazmem przyjęła nas do tego międzynarodowego grona” – przyznaje dr hab. prof. AWF Maciej Płaszewski.

Zapraszamy wszystkich studentów, aby odwiedzili stronę S4BE  i zapoznali się z oferowanymi zasobami edukacyjnymi. Na stronie można znaleźć m. in. bibliotekę z ciekawymi publikacjami, samouczki, narzędzia pomocne do wyszukiwania badań, linki do przydatnych filmów i oczywiście obszerną część blogową. Zachęcamy także do aktywnego włączania się do współtworzenia treści na S4BE!

Tutaj  można zarejestrować się, aby w pełni korzystać z oferowanych zasobów, dołączyć do newslettera lub rozpocząć przygodę jako bloger.
Warto także śledzić Students4BestEvidence na Facebooku i Twitterze.

social social